Jak se stát SIMPaťákem

  

Dobrý den, vážený pane Jágře,

nechtěl byste se stát SIMPaťákem? Sympaťákem už pro milióny jste. Ale tím s měkkým „i“ byste oslovil jistě ještě větší počet lidí.

Jsem ředitelkou občanského sdružení SIMP (Smysl Integrace Motivace Podpora), které pomáhá dospělým i dětem s postižením začlenit se do běžných aktivit. Do školy, práce a teď nově do sportovních aktivit.

Vytvořili jsem kurz pro trenéry, ve kterém se dozví základy speciální pedagogy a jak se vypořádat s tím, když by do jejich oddílu mělo chodit dítě či dospělí s handicapem. Kurz je zbavuje strachu a zároveň tak otevírá možnost pro osoby s postižením, aby mohli zase o kousek normálněji žít.

Kurz je revoluční. Nikdo jej zatím nepořádá. Motivovalo nás k tomu přání rodičů dětí s handicapem, aby směly chodit do sportovních oddílů ale i dospělých. Zároveň i samotných trenérů, kteří integraci již na vlastní triko zkoušeli a můj osobní život, který je hodně spjat se sportem. Všechny impulzy se setkaly a začali jsme připravovat kurz, který by pomohl. Dnes je akreditovaný MŠMT.

Dovolím si tedy přijít k prosbě, zda byste se nechtěl stát patronem tohoto kurzu. Vaše sportovní ohromující kariéra byla jistě plná bariér, které jste překonal. Ta, zatím obrovská a nepřekonaná, bariéra stojí mezi sportem a lidmi s postižením. A v naší společnosti je potřeba opravdu silná osobnost, aby ji rozbila. Pak bude moci neslyšící klidně dělat karate, hyperaktivní děcko hrát hokej a s lidé mentálně postižení plavat. Dohromady se zdravými. Ne ve skrytu. Pro zábavu.

Naše aktivity jsou široké a v minulosti je podpořila již řada významných osobností, kromě naší patronky Mgr. Pavly Charvátové je to např. prezident Václav Havel, profesor Tomáš Halík, Bořek Šípek, Ilona Svobodová, Štěpánka Duchková, Taťána Kuchařová, Alice Bendová, Ondřej Brzobohatý, Martha Issová, Bára Nesvadbová, Vlasta Horvát, Lukáš Pollert, Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Lejla Abbasová, Adéla a Dalibor Gondíkovi, Karel Poborský, Pavel Bém. Jaroslava Obermaierová, Hana Maciuchová, ředitelka ANO pro Evropu Monika MacDonagh-Pajerová, fotograf Alan Pajer, ředitel botanické zahrady Václav Větvička, módní návrhářky Ivana Follová, Hana Havelková, mezinárodní auditorka paní Ing. Mašková,  ředitelka Olivovy nadace PhDr.Věra Doušová, vedoucí katedry alternativního loutkářství DAMU PhDr. Kateřina Šplíchalová, PhD., Meda Mládková – Museum Kampa a řada dalších.

Bylo by nám velkou ctí, kdybyste uvažoval o patronství této konkrétní aktivity, tak úzce spjaté se sportem a bořením mýtů a bariér.

Další informace samozřejmě velice ráda poskytnu. Budu věřit ve Vaší kladnou odpověď.

 

Přeji neutuchající energii a pevné zdraví!

 

Libuše Kaprálová

ředitelka SIMP, o.s.

libuska.kapralova@simp.cz

774/238797

 

Více informací na:                                                                            Reference na mě:

www.simp.cz, www.simpaticka-kavárna.simp.cz,                                   FB Libuška Kaprálová       

www.akademie-simp.cz, FB simpatická kavárna                                     Mgr. Pavla Charvátová

                                                                                                         Ilona Svobodová

                                                                                                         Judr. Petr. Lachnit

                                                                                                         Alan Pajer telefonní čísla z důvodu zachování skoukormí uvedena v zaslaném dopise